O nás

O nás

Dobrý deň priatelia,

wellness privát Štyri lipy leží na vyšnom konci dediny Liptovské Revúce – v doline Zelenô. Leží v srdci Slovenska, v náručí hôr Veľká Fatra, na brehu Lopušného potoka. Penzión patrí rodine Hullovcov, ktorí sme najskôr do regiónu prišli ako turisti a – zamilovali sa doň. Neskôr sme si kúpili a prerobili v obci drevenicu a niekoľko rokov v nej chalupárčili.  V roku 2015 prišla príležitosť odkúpiť neďaleký starší rodinný dom, čo naštartovalo ideu na vlastný komfortný penzión… V zahraničí sa nám zapáčil koncept wellness privátu, ktorý je v regióne Liptova stále ojedinelý a mení hru v oblasti wellness pobytov. 

Poloha a vybavenie privátu zaručujú strávenie príjemného a komfortného pobytu na pokojnom mieste s mnohými možnosťami na horský turizmus, alebo „len“ na stále viac žiadaný oddych od stresu každodenného života.

Na dolnom poschodí sú tri izby s vlastnými kúpeľňami a spoločnou kuchyňou, ktorá slúži i ako spoločenská miestnosť a priechodná miestnosť do wellnessu. Na hornom poschodí je pohodlný apartmán s vlastnou kuchynkou, veľkým jedálensko-spoločenským priestorom, kúpelňou a dvoma spálňami.

Architektonicky jedinečná prístavba s wellnessom poskytuje krásny výhľad na „štyri lipy“ a dravý prúd Lopušného potoka. Samotná drevostavba bola vzhľadom na jej tesársku náročnosť realizovaná remeselníkmi, ktorí rekonštruovali aj hrad Krásna hôrka. Wellness poskytuje komfort a súkromie, neporovnateľné s verejnými aquaparkami v okolí.

Záhrada poskytuje oddych a pláž pri potoku, ktorú prezývame „long beach“. Nájdete tu i ohnisko, a záhradný gril. Medzi záhradou a parkoviskom je aj altánok s možnosťou posedenia v prípade zlého počasia. Tu sa nachádza aj ďalší prenosný gril a kotlík na guláš. V „našom“ prameni chováme pre našu potrebu pstruhy.

Priamo v areáli sa nachádza pre klientov bezplatné parkovisko pre 4 – 5 áut, čo je vzhľadom k parkovacím obmedzeniam v obci veľkou výhodou. Parkovisko je vybavené aj nabíjačkou pre elektromobily, čo tiež ešte nie je v našich končinách bežné. Okrem nabíjačky EV používame aj ďalšie „zelené“ technológie ako PV systém na ohrev TÚV, čističku odpadových vôd a tepelné čerpadlo na kúrenie s akumulačnými časmi nastavenými na využitie „off-peak“ energie. Celý dom je naviac tepelne izolovaný podľa najnovších noriem a využíva podlahové kúrenie.

Ako doplnkové služby ponúkame aj prenájom elektrických bicyklov, sánok, či ferratových setov.  

Len 7 minút chôdze od „Štyroch líp“ sú potraviny COOP Jednota a tradičná krčma. O minútu ďalej je reštaurácia Horec s možnosťou stravovania i donášky jedál.

Veríme, že zvážite naše výhody a čoskoro od vás obdržíme rezerváciu na ubytovanie, či wellness pobyt 🙂

Tešíme sa na vašu návštevu!
Vaši Hullovci

 

Lajkni nás 🙂 Lajkni nás :)

 


Pár záberov z rekonštrukcie pôvodnej stavby.
 

Back to Top